IPYG

INTERNATIONAL PEACE YOUTH GROUP

IPYG

 

V rámci roka 2016 nás oslovila Saemie Park z organizácie IPYG (International Peace Youth Group) v Kórei ohľadom spolupráce v oblasti aktivít na podporu mieru.

Pôvodne plánovaný podpis zmluvy o spolupráci sme domietli vzhľadom na jej komplikovanosť a neprehľadnosť a neochotu podpísať nami navrhovaný draft zmluvy. Dohodli sme sa však o podpore ich podujatí a organizovaní eventov na podporu mieru na Slovensku.

V súvislosti s tým sme viedli kampaň MEDZINÁRODNÁ DEKLARÁCIA MIERU A UKONČENIA VOJNY, ktorej cieľom bolo vyzbierať na Slovensku čo najviac internetových podpisov cez stránku danej deklarácie. Deklarácia má byť podkladom pre mierovú iniciatívu v rámci OSN/UN.

PEACE DECLARATION


Taktiež sme podporili podujatie INTERNATIONAL HUG-DAY na Slovensku v Bratislave, ktoré sa konalo v júni 2016.HUGDAY2016

Myšlienkou podujatia Hug Day je priniesť úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na hodnotu, ktorú nám prináša otvorená náruč. Chceme šíriť myšlienku Dňa objatí a ukázať všetkým, že objatie je to, čo im pomôže dostať ich z každodennej rutiny a stresu. HUG DAY je jedným z viacerých podujatí konaných v metropolách po celom svete. Bratislava sa vďaka tomu zaradila medzi mestá ako ako Baku, Hong Kong, Soul a iné.

Pozvanie od Saemie na každoročné PEACE FORUM v Soule sme z technických príčin napokon nerealizovali, tohto podujatia sa však zúčastnila aspoň Norika zo spriateleného občianskeho združenia.

 

IPYG

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo