ENVIRO PROJEKTY


Vítame Vás v sekcii ENVIRO,

Táto sekcia sa samozrejme zameriava na environmentálne záležitosti, ktoré ovplyvňujú nás - mládež.

frog

Zopár z nás už nechce len sedieť na zadku, nadávať pri pive alebo malinovke, ako je všetko na ... a prizerať sa, ako sa svet okolo nás mení z roka na rok k horšiemu, ako miznú parky a lesoparky v prospech developerskej zástavbe.green

Sme presvedčení, že urbanistický rozvoj sa dá realizovať so slušnými ziskami aj pri zachovaní zelených plôch, veď žijeme v 21. storočí.

Vďaka návštevám miest ako Brussel, Strassbourg, Paríž, Londýn, Baku, Tbilisi a ďalších miest vieme, že aj ekologickejšie koncepty dokážu skrášliť mestá a mestské časti, navyše dokážu aj zvýšiť hodnotu nehnuteľností v týchto zelenších oblastiach.

Veď kto už by len túžil žiť v betónovej džungli, všakže?

Načo nám budú uzavreté golfové greeny priamo v blízkosti mesta, ak nám hrozí trefa golfovej loptičky do hlavy na mieste, kde sme sa predtým mohli nerušene prechádzať?

Načo nám je nekonečný nárast predražených bytoviek, ak nerastie počet garáží alebo garážových státí?

Načo sú nám architektonické návrhy prestavby námestia, ak z centra vymiznú zelené plochy na oddych a stromy, ktoré nás cez letné horúčavy schovajú do svojho tieňa?

Prečo ľudia v New Yorku môžu chodiť po práci na pikniky vedľa Brooklyn Bridge a tráviť tam hodiny relaxovaním a my nie? Prečo nie je viac takých projektov ako nábrežie pri Eurovea v Bratislave?

Prečo sme takí sprostí, že odhadzujeme cigaretové špaky len tak na chodník?

Prečo sme niektorí takí ohľaduplní, že fajčíme na zástavkach MHD, pričom okoloidúcich policajtov ani nenapadne sa zastaviť a minimálne aspoň upozorniť ohľaduplného fajčiara na to, že minimálne vo vzdialenosti 4 metre od zástavky nesmie podľa zákona fajčiť a že tým porušuje zákon?

Prečo sme podaktorí takí turbo-geniálni, že odhadzujeme odpadky v prírode aj v mestách? Prečo to nerobíme, keď navštívime Zurich, Luzern alebo iné mestá v zahraničí? Nehovoriac o Singapure, kde Vám za taký čin okamžite naparí najbližší policajt poriadne mastnú pokutu.

To sme naozaj tak zdegenerovali?

frog

Sú problémy, ktoré nás negatívne ovplyvňujú a ktoré nemôžme našou aktivitou zmeniť. Na druhej strane je však veľmi veľa aktivít, ktoré nám umožnia meniť svet okolo seba k lepšiemu a krajšiemu miestu, kde chceme existovať.

Práve preto sa chceme zamerať na aktivity a projekty, ktorými môžeme v blízkej dobe a merateľným spôsobom zmeniť aspoň čiastočne naše okolie. Nečakajme, že to za nás všetko urobia tí dvaja Japonci Samo & Sato ...

 

Chceš aj Ty zmeniť svet okolo seba k lepšiemu?basket

Chceš prispieť k čistejším mestám na Slovensku?

Chceš sa zapojiť do opravy ihrísk v Tvojom okolí?

Chceš viac lavičiek a altánkov v Tvojom parku?

Chceš vybudovať s kamarátmi skate-park alebo free-ride park?

Chceš viac work-outových ihrísk, aby si nemusel v posilke dýchať super prepotený vzduch?

Chceš ísť s nami obnovovať turistické značenie na chodníkoch v Tatrách alebo nenáročne čistiť odtokové žľaby v TANAPe?

bubbles

Pripravujeme projekty zamerané na zlepšenie prostredia a zlepšenie vzťahov mládeže s predstaviteľmi samosprávy vo Vašich mestách.

Stretnite Vášho primátora, či starostu a predstaviteľov mesta a pripravte si návrhy ako zlepšiť Vaše okolie, pomôžeme Vám s realizáciou Vašich projektov.

Poďte s nami na jar upratovať aj Vaše okolie. Poďte nám pmôcť vysvetľovať mladým aj starším ľuďom, že je ľahšie poriadok udržiavať, než ho potom upratovať.

Naučíme Vás písať projekty a získavať granty z rôznych nadácií.

odd

Pozor!!! Do 20.11.2015 nám môžte aj VY bezplatne pomôcť našim kamarátom a mládeži v Bánovciach nad Bebravou.

Chceme vytvoriť bezpečný priestor na výučbu dopravnej výchovy v kombinácii s moderným športoviskom pre deti a mládež, nakoľko v Bánovciach nad Bebravou podobný priestor chýba.

- Multifunkčný areál vybudujeme na sídlisku Dubnička v areáli ZŠ Gorazdova a ZŠPodporte SHOK BN Komenského pre komunitu kolobežkárov, skateboardistov, bikerov či korčuliarov.
- Dopravné ihrisko, street plaza a skatepark ako stredisko netradičných športov spoločne s ďalšími piatimi už existujúcimi športoviskami vytvoria jedinečný areál pre celý kraj.
- Dobrovoľníci vysadia okrasné živé ploty, osadia tabule a vybudujú chodníky.
- Súčasťou projektu bude aj oddychová časť s lavičkami pre verejnosť a to všetko v prepojení s obnoveným skateparkom.

Túto skvelú iniciatívu môžte podporiť aj BEZPLATNE svojím hlasovaním na webe Nadácie VUB, pričom vyberiete TN Kraj a hlasovat za BN Street. Alebo kliknite na obrázok, prelinkujete sa priamo na web nadácie VUB.

Autorizácia hlasujúcich je prostredníctvom zadania mobilného čísla, na ktorý Vám príde bezplatná SMS so 6-miestny kódom, ktorý po zadaní systém spracuje a Vy tak môžte podporiť mládež na sídlisku v Bánovciach.

Link na VUB Komunitné granty


Za Vašu podporu Vám vopred ďakujeme! :)


Mimochodom, túto iniciatívu môžte podporiť aj materiálne.

- Máte strojársku alebo drevársku firmu alebo poznáte niekoho v strojárskej oblasti, pričom by ste mohli zabezpečiť materiál či už darom alebo za symbolickú hodnotu (najmä konštrukcie ihriska budú potrebovať rôzne tyčové časti a drevené dosky)?

- Máte stavebniny alebo priateľov v stavebninách, ktorí by nás vedeli podporiť stavebným materiálom, prípadne farbami, tmelmi, omietkami, atď.?

- Máte známych vo veľkoskladoch s potravinami alebo nápojmi, prípadne by ste chceli podporiť našich dobrovoľníkov občerstvením počas ich práce?

- Alebo poznáte niekoho, kto by nám chcel akýmkoľvek spôsobom pomôcť?

Ak áno, volajte nám na 0940 606 999 alebo pošlite email na info@active-youth.orgfrog

 

Ak Ťa táto sekcia a jej obsah zaujali a chcel by si aj Ty prispieť s nami aspoň trošku k pozitívnym zmenám v Tvojom okolí, neváhaj a ozvi sa nám už dnes 

:-)

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo