DOBROVOĽNÍK ROKA 2017

Už poznáme mená ocenených dobrovoľníkov


V piatok 12.5.2017 si dobrovoľníci prevzali ceny v Kasárňach na Trenčianskom hrade.Dobrovolnici TNK

Už v poradí 5. ročník oceňovania dobrovoľníkov sa koná pod záštitou predsedu TSK Jaroslava Bašku, ktorý v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom, Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka a Trenčianskym múzeom v Trenčíne zabezpečila Rada mládeže Trenčianskeho kraja.

Slová Nely Mackovej v podobe básne z vlastnej tvorby vháňali príjemné pocity do myslí všetkých prítomných, ktoré doplnil moderátor slovami Matky Terezy "Všetko čo robíme je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala" a otvoril podujatie Dobrovoľníka roka Trenčianskeho kraja.

TNK Baska
Slávnostne oceňovanie otvoril predseda TSK Jaroslav Baška so slovami: „Medzi ľuďmi žijúcimi v Trenčianskom kraji sú ľudia, ktorí majú srdce na tom správnom mieste. Tými ľuďmi sú dobrovoľníci. Patria medzi nich mladí ľudia, čo študujú, ale i generácia pracujúcich. Dobrovoľníctvo vykonávajú vo svojom voľnom čase, na úkor svojej rodiny a bez nároku na honorár. Myslím si, že toto oceňovanie je pre nich určitým zadosťučinením" a zároveň poďakoval všetkým dobrovoľníkom za ich prácu.

Okrem ocenených dobrovoľníkov a ich rodinných príslušníkov sa slávnostného podujatia zúčastnilo viacero významných hostí.

Trenčiansky samosprávny kraj zastupoval jeho predseda Jaroslav Baška, podpredseda Richard Takáč, poslanci Zastupiteľstva TSK, vedúca Oddelenia školstva a kultúry Daniela Hilčíková, riaditeľ Trenčianskeho múzea Peter Martinisko.

Radu mládeže Trenčianskeho kraja zastupoval jej predseda Martin Labudík.

Pozvanie prijali rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik, TnUAD Habanikzástupcovia mestských samospráv, dekan Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov TNUAD Sergej Vojtovič, riaditeľ Úradu MŠVVaŠ SR Ivan Hromada, generálna riaditeľka Iuventy Alena Minns, predseda Správnej rady Asociácie krajských rád mládeže Tibor Iró a mnoho ďalších významných hostí.


Z rúk predsedu TSK Jaroslava Bašku, rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozefa Habánika, dekana FSEV TnUAD Sergeja Vojtoviča, primátora Bánoviec Mariána Chovanca, riaditeľa úradu MŠVVaŠ SR Ivana Hromadu, gen. riaditeľky Iuventy Aleny Minns, riaditeľa Trenčianskeho múzea Petra Martinisku, vedúcej odboru školstva TSK Daniely Hilčíkovej, predsedu Asociácie krajských rád mládeže Tibora Íra a predsedu RMTNK Martina Labudíka si prevzalo ocenenie spolu 24 nominovaných, z tohto počtu bolo 18 dobrovoľníkov.

Oceňovanie sa konalo v 7 kategóriách:

Kategória Ocenenie Uznanie za význ. prínos

VÝCHOVNÁ ČINNOSŤ

(Práca s deťmi a mládežou)

Michaela Krajčoviechová Martin Trepáč
Dominik Souhrada
Filip Pastorek
Filip Valach
OSVETA & KULTÚRA Pavol Ďuriš Tomáš Bořuta
EKOLÓGIA Ivan Sikorai Matej Zámečník
SOCIÁLNA OBLASŤ Petra Michalová Nikolas Michalec
PRACOVNÍK S MLÁDEŽOU Ján Jamborek Peter Galda
Alena Porubčanová
Štefan Beláň
DOBROVOĽNÝ HASIČ Peter Rosina Lukáš Kupček

Tomáš Vančík

PRIMÁTOR / STAROSTA Jozef Božík Karol Janas
Milan Panáček Jozef Gašparík
František Matušík Peter Krajčoviech


Martin Trepac
Aj v tomto ročníku mali možnosť ľudia a široká verejnosť vybrať jedného dobrovoľníka prostredníctvom hlasovania na sociálnej sieti - dobrovoľníkom s najväčším počtom hlasov v kategórií "Verejná voľba" sa stal Martin Trepáč z Trenčianskych Teplíc s počtom hlasov 443.

Tento ročník oceňovania mal nielen najviac ocenených, ale aj najväčšiu účasť, ktorá prekročila plánovaný počet 100 účastníkov.


Oceňovanie dobrovoľníkov sprevádzala cimbalová hudba a spev folklórneho súboru ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne, ale aj piesne v podaní Lenky Slovíkovej, Martinky Teskovej a Alexandry Gaherovej.

ZUS folklor cimbal

 

Na záver sa poďakoval predseda Rady mládeže Trenčianskeho kraja Martin Labudík zúčastneným za prítomnosť, poprial dobrovoľníkom veľa síl pri ich činnosti a vyslovil želanie aby sa opäť o rok stretli a mohli oceneniť ďalších dobrovoľníkov.

Dobrovilnik TNK 2017 Dobrovolnik TNK 2017


Dobrovoľníctvo je o ľuďoch, ktorí svoj čas a energiu venujú nezištnej pomoci druhým. Je už na nich, akú formu pomoci si zvolia. Záujem o dobrovoľnícku prácu je dôkazom toho, že aj v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, ktorí svoj čas nezištne obetujú pomoci druhým.

 

Dobrovolnik TNK 2017 Dobrovolnik TNK 2017
Dobrovolnik TNK 2017 Dobrovolnik TNK 2017
Dobrovolnik TNK 2017 Dobrovolnik TNK 2017

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo