O nás

KTO SME

ACTIVE YOUTH je sieťová mládežnícka organizácia zameraná na rozvoj mládeže. 

VÍZIA

Chceme stáť pri zrode zdravej aktívnej mládeže navzájom prepojenej v rámci networku na Slovensku i v zahraničí a schopnej organizovať vlastné úspešné projekty v blízkej budúcnosti.


NAPĹŇANIE VÍZIE

Mládež chceme rozvíjať prostredníctvom viacerých pilierov:

 

Veríme, že naše ciele postupne dosiahneme vďaka našim projektom


KLUBY AKTIVÍT

Od roku 2014 rozbiehame budovanie klubov aktivít, prostredníctvom ktorých chceme spájať mladých ľudí so záujmami o pohybové aktivity a podporovať aktívny spôsob života.KLUBY AKTIVIT

Snažíme sa motivovať mládež žiť aktívne bez ohľadu na to, čomu sa venuje.

Poskytujeme finančnú, materiálnu aj personálnu podporu našim členom (kúpa lôpt, športového vybavenia, podpora eventov a súťaží, a pod.).

Organizujeme pre členov a priateľov rôzne teambuildingové aktivity (grilovačky, turistické výlety, poznávacie výlety, atď.).

Viac informácií nájdete TU :-)

 

NEFORMÁLNE/INFORMÁLNE VZDELÁVANIE
Prostredníctvom prednášok, besied, konferencií a fór na rôzne témy za účasti odborníkov z daných oblastí budete môcť obohatiť svoje znalosti efektívnejšie než sedením v škole a navyše vďaka účasti na ich organizovaní môžete získať a precvičiť si aj manažérske a iné zručnosti, čo zlepší Vás osobnostný profil (Learning-by-doing).

Viac informácií nájdete TU :-)


NETWORKING

Snažíme sa rozšíriť našu sieť o čo najväčší počet mladých ľudí, čím bude sieť silnejšia a bohatšia.

Organizovaním eventov získate nielen nové zručnosti (manažérske, komunikačné, atď.), ale zároveň spoznáte nielen veľa nových mladých ľudí z iných miest, ale aj veľmi veľa predstaviteľov municipalít, ministerstiev, vysokých škol, iných NGO ako aj ľudí z biznisu.

Chceme prostredníctvom týchto podujatí spájať mládež nielen na Slovensku, ale aj v rámci EU a iných krajín.

Zároveň prinášame náš bohatý network, ktorý môžete spoznať a využiť pri organizovaní Vašich budúcich eventov.

Viac informácií nájdete TU :-)

 

MENTORING

Predávame ďalej našim mladším kamarátom, čo sme dostali - poznanie a skúsenosti, príklady pozitívne aj negatívne :-)

Máme medzi priateľmi profesionálnych koučov a poskytujeme Vám naše profesionálne kontakty, čím môžeme výrazne zrýchliť budovanie Vašej kariéry.

Tým, že Vám pomáhame nájsť si ten správny a vhodný smer Vašej profesionálnej orientácie, pomáhame aj posilniť a obohatiť našu sieť.

Viac informácií nájdete TU :-)

 

MEDZINÁRODNÁ SPOLUPRÁCA

Chcete sa naučiť organizovať projekty v rámci schémy ERASMUS+, vďaka ktorým môžete spoznať mnoho ľudí zo zahraničia a spoznať aj tieto krajiny?

Chcete získať priateľov a prísť ich pozrieť na pár týždňov cez leto?

Máme dlhoročné skúsenosti s projektami v zahraničí, čím Vás chceme motivovať k organizovaniu rôznych výmien, konferencií a podobných eventov.

Navyše budete mať možnosť stáť pri zrode pobočiek ACTIVE YOUTH v týchto krajinách.

Chceme pokračovať v participácii na rôznych medzinárodných projektoch ako napr. seminároch, fórach a ERASMUS+ projektoch.

Plánujeme začať organizovať naše vlastné ERASMUS+ výmenné projekty a tréningy, tak hľadáme partnerské organizácie a neziskovky (NGOs).

Sme otvorení spolupráci so zahraničnými NGOs, ich členmi, univerzitami a školami, spolkami a bratstvami, výskumnými centrami, atď.

Plánujeme rozšíriť našu sieť do zahraničia a založiť tam pobočky, preto hľadáme dobrovoľníkov ako sme my, ktorí budú chcieť s nami spolupracovať.

Viac informácií nájdete TU :-)

KULTÚRNA SPOLUPRÁCA

Od roku 2014 začíname kultúrne kluby (Culture Clubs), zamerané na spoločnú kultúrnu výmenu medzi slovenskou a zahraničnou mládežou a našimi členmi, ako aj na spoločné dlhotrvajúce priateľstvá medzi nami.

Prinášame naše kultúrne špecifiká a naše slovanské srdce mládeži z iných krajín, ktorí na Slovensku študujú v rámci programov Erasmus alebo v rámci bilaterálnych zmlúv alebo sú tu pracovne.
Zároveň im dávame im možnosť šíriť ich kultúru a hodnoty medzi nás (kultúrne podujatia, sledovanie filmov z danych krajín, kultúrne festivaly, atď.)


Máme pripravené rôzne eventy, či už besedy, výlety do okolia alebo Dni priateľstva, ktoré chceme organizovať v spolupráci s miestnymi ambasádami.


V súčasnosti rozvíjame tieto kultúrne kluby:

NORDIC CLUB

- zameraný na spoluprácu a kultúrnu výmenu s mládežou zo Škandinávie (Nórsko, Švédsko, Fínsko, Island a Dánsko).

Viac informácií o NORDIC clube nájdete TU.

BALTIC CLUB

- zameraný na spoluprácu a kultúrnu výmenu s mládežou z Pobaltia (Litva, Lotyšsko, Estónsko, Severné Poľsko, Severné Nemecko).

Viac informácií o BALTIC clube nájdete TU.


CARPATHIA CLUB

- zameraný na spoluprácu a kultúrnu výmenu s mládežou v rámci Karpatskej oblasti (SK, Ukrajina, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, atď).

Viac informácií o CARPATHIA clube nájdete TU.


CAUCASIAN CLUB

- zameraný na spoluprácu a kultúrnu výmenu s mládežou z Kaukazskej oblasti (Gruzínsko, Azerbajdžan, Arménsko, Kazachstan, Uzbekistan, atď).

Viac informácií o CAUCASIAN clube nájdete TU.


RUSSIAN CLUB

- zameraný na spoluprácu a kultúrnu výmenu s mládežou z Ruska a krajín CIS.

Viac informácií o RUSSIAN clube nájdete TU.

 

Viac informácií o kultúrnej spolupráci nájdete TU :-)

 

ENVIRO-PROJEKTY

Chcete zmeniť svet okolo seba k lepšiemu?
Chcete prispieť k čistejším mestám na Slovensku?
Chcete sa zapojiť do opravy ihrísk vo Vašom okolí?
Chcete viac lavičiek a altánkov vo Vašom parku?
Chcete vybudovať skate-park alebo free-ride park?
Chcete ísť s nami obnovovať turistické značenie na chodníkoch v Tatrách a TANAPe, pomôcť pri čistení žliabov a stráviť tak týždeň v našich horách?

Pridajte sa k nám.

Pripravujeme projekty zamerané na zlepšenie prostredia a zlepšenie vzťahov mládeže s predstaviteľmi samosprávy vo Vašich mestách.

Naučíme Vás písať projekty a získavať granty z rôznych nadácií.

Viac informácií nájdete TU :-)

 

HEALTH ISSUES/ZDRAVIE

Nie je Vám ukradnuté Vaše zdravie?
Nie je Vám jedno, čo jete a čo pijete?
Chcete sa dozvedieť, ako jesť jedlo a nie jed a aby potrava nebola otrava?
Chcete zabrániť vzniku neplodnosti?

Pripravujeme cyklus prednášok, besied a work-shopov s odborníkmi zameraných na témy týkajúcich sa udržania a podpory zdravia mládeže (zdravý spôsob života, zdravé jedlo a nápoje, negatívne účinky narkotík a niektorých aktivít pre Vaše telo, atď.).

Viac informácií nájdete TU :-)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo