COUNT ME IN 2018 LITHUANIA

 

Ahojte kamaráti,

V priebehu 3/2018 sme sa zúčastnili prípravného stretnutia k projektu COUNT ME IN, 2018 LITHUANIA, ktorý bol zameraný na rozvoj koordinačných, komunikačných a leadership zručností prostredníctvom športových a outdoorových aktivít.

APV Lithuania

Počas 2-dňového prípravného stretnutia (APV) sa stretli group leaderi z 5 krajín a 5 participantov samotného školenia. Na samotnom APV sa plánovala štruktúra tzv. Youth Exchange, teda samotného hlavného projektu, ktorým bolo školenie.

Toto APV sa konalo v malebnom prostredí severozápadnej Litvy, v mestečku Plateiliai

APV Lithuania APV Lithuania APV Lithuania

Okrem prípravy štruktúry školenia sme mali aj kultúrno-spoločenský program, navštívili sme pár okolitých mestečiek ako Šiauliai a Plateliai.

Plateliai Plateliai Plateliai

 

Taktiež sme navštívili múzeum atómového sila v neďalekom susedstve, čo bol bezpochyby neopísateľný zážitok.

silo silo
silo silo

 

Na ceste späť sme s Jankou mali možnosť spoznať krásy mesta Vilnius, kde sme strávili víkend.

vilnius vilnius

 

Mesiac na to sa konal samotný hlavný event Youth Exchange (YE) - školenie COUNT ME IN, presnejšie od 19.4.-30.4.2018.

Tejto YE v peknom malebnom mestečku Mažeikiai neďaleko lotyšských hraníc sme počas 9 dní mali možnosť spoznať 40 účastníkov z 5 krajín, a to z Litvy, Slovenska, Talianska, Maďarska a Rumunska.

Program bol zameraný na získanie plánovacích, koordinačných a leadership zručností prostredníctvom športových a outdoorvých aktivít. Konečným cieľom bolo zorganizovanie bežeckého podujatia pre obyvateľov mesta i okolitých obcí.


Okrem školenia sme mali možnosť s ostanými účastníkmi spoznať aj krásy okolitej prírody, mestečko Šiauliai, zúčastniť sa priateľského basketbalového turnaja s miestnym basketbalovým klubom a prežiť mnoho ďalších skvelých chvíľ.

Síce sme domáci klub neporazili, ale statočne sme sa držali a neodišli s nulovým účtom :)

Taktiež, ako to býva na ERASMUS+ projektoch zvykom, každý večer mali participanti z jednotlivej krajiny možnosť prezentovať svoju krajinu, krásy jej prírody, kultúrne či iné zvyklosti a taktiež spraviť ochutnávku špecialít vlastnej krajiny.

Vo voľnom čase mali možnosť naši účastníci venovať sa outdoor aktivitám, čo využili na workout a podobné záležitosti.

workout workout
workout workout

 

V záverečnej časti projektu sme sa niektorí zúčastnili aktívného behu a povyhrávali medaile, ostatní, ktorí nebežali, sa venovali organizovaniu podujatia.

medals medals

 

running

 

Z výmeny vzniklo mnoho priateľstiev, podaktorí účastníci sa už stihli medzičasom navštíviť a aj toto sú prínosy ERASMUS+ výmien.

Celý album môžete sledovať na našom FACEBOOKu

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo