INTERNATIONAL YOUTH FORUM GANJA 201601 02 03 03 05

 

International Youth Forum GANJA 2016
"European Youth Capital 2016"

Active Participation in Youth Policy


V júli 2016 sme sa zúčastnili medzinárodného mládežníckeho fóra v meste GANJA v Azerbajdžane pri príležitosti zvolenia tohto mesta za Európske hlavné mesto mládeže (European Youth Capital).

gancaout


ACTIVE YOUTH bola jednou z 10 vybratých mládežníckych organizácií z Európy, pričom okrem nás boli prítomní aj účastníci aj z ČR, Litvy, Poľska, Ukrajiny, Srbska, Talianska, Macedónska, Moldavska, Rumunska, Gruzínska, Turecka a domácej hostiteľskej mládeže.

ycenter

Okrem prehliadky nového centra mládeže a oficiálneho stretnutia s predstaviteľmi azerbajdžanského ministerstva mládeže, hlavnej organizácie združujúcej mládežnícke organizácie v Azerbajdžane a miestnymi študentmi, sme mali aj bohatý kultúrny program,vecer prehliadky mesta a večerný galakoncert.

Samozrejme, mali sme možnosť prezentovať aj naše organizácie navzájom a hľadať cesty spolupráce do budúcnosti. Poukázali sme na problémy týkajúce sa mládeže v jednotlivých krajinách a uvažovali o možnostiach zlepšenia.

Kultúrny večer zas umožnil predstaviť naše krajiny azerbajžanskej mládeži a zástupcom z daných krajín.

yunusVeľmi hodnotným poznatkom bolo stretnutie s tureckou organizáciou ASHOKA TURKIYE, ktorá v podstate predstavuje podobný model a filozofiu, akú má ACTIVE YOUTH.

Spolu s Yunusom a Kaanom sme sa dohodli na prehĺbení spolupráce v budúcnosti.

V rámci kultúrneho programu sme sa spoznali s veľmi aktívnou azerbajdžanskou organizáciou BF, s ktorou chceme v najbližších rokoch spolupracovať.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo