POLAND - DIFFERENT BUT STILL SIMILAR

Pridané 22.9.2021 22:09:21 Počet zobrazení 815

POLAND - DIFFERENT BUT STILL SIMILAR

 

 

 

POLAND 2021

 

Ahojte kamaráti a priaznivci cestovania,

Máme možnosť poslať 3 Slovákov a 3 Čechov na skvelý týždňový Erasmus+ projekt (Youth Exchange / YE) s názvom DIFFERENT BUT YET SIMILAR, ktorý sa bude odohrávať v malebnom prostredí južného Poľska, len pár kilometrov od Zakopaného (a tým pádom neďaleko našich krásnych Vysokých Tatier).

Cieľom projektu je zvýšiť kultúrne povedomie a prejavy medzi účastníkmi mládežníckej výmeny a inšpirovať na aktívnu participáciu v kultúrnom a spoločenskom živote.


ZHRNUTIE

Názov podujatia DIFFERENT BUT YET SIMILAR
Miesto WILLA AUSTRYJOK, PORONIN, POĽSKO
Dátum 14.-22.10.2021
Počet účastníkov 6 za každú krajinu
Krajiny účastníkov SK, CZ, PL, UA, BY, HR
Vekový limit 18-30 rokov (1 group leader bez obmedzenia veku)
   
Deadline na prihlásenie A.S.A.P. - čiže hneď/čo najskôr

 

TÉMATIKA

YE sa zameria na:

- Podporu a zveľaďovanie kultúry a tradície
- Zvýšenie povedomia reálneho dopadu participácie v kultúrena rozvoj schopností a zručností participantov
- Oboznamovanie mládeže s tradíciami, zvykmi a folklórom vlastného regiónu, kraijny ako aj partnerských krajín
- Prelamovanie kultúrnych bariér a stereotypov o partnerských krajinách
- Spájanie, začatie spolupráce a dlhotrvajúcich vzťahov medzi participantmi

Počas projektu budú prítomné rôzne kreatívne workshopy zamerané na kultúru, jazyk, hudbu, tanec, remeslá a regionálnu kuchyňu.

Tento E+ projekt má byť akýmsi zjednocovaním rôznych Slovanských národov, pričom hľadá spoločné prvky, ktoré nás spájajú a vážiť si naše kultúry.

DÁTUM

Mládežnícka výmena sa uskutoční medzi 14.-22.10.2021.

TRAVEL DAYS / PRÍCHOD A ODCHOD

Na projekt nemôžeš doraziť neskôr než 14.10. a odísť skôr než 22.10.2021.

V rámci pravidiel E+ môžeš doraziť do Poľska v rámci extra 2 dní, napríklad, ak si chceš pozrieť mesto príletu, alebo ak ideš autom/autobusom a chceš si spraviť výlet napr. v Krakove alebo Zakopanom, náklady na ubytovanie v rámci týchto extra dní si ale hradíš z vlastných peňazí.

Z Krakova je objednaný autobus za 25 EUR, ktorý odvezie účastníkov na miesto určenia. Ak by ste chceli ísť autobusom priamo, po dohode by to asi bolo možné. Ale nechať si možnosť pozrieť si Krakov za peniaze Eurasmu+ schémy? To by bola asi škoda ;-)

MIESTO

Projekt sa bude odohrávať v príjemnom pokojnom malinkom poľskom mestečku Poronin, ktoré sa nachádza kúsok od Zakopaného. Z mestečka sú teda brutálne krasne výhľady na poľskú stranu Vysokých a Belianských Tatier.

Bývať sa bude v turistickej vilke WILLA AUSTRYJOK na obrázku nižšie. Okolo vilky je príjemná záhradka s jazierkom a prerobenou stodolou. Z vlastných skúseností môžem povedať, že Poliaci majú turistické vilky veľmi pekné.

vilka jazierko

Samozrejme, štandard izieb nebude žiadny Hilton, ale skôr štandard horských chát, čo však na prespatie bohate stačí.

Keďže sú blízko Vysoké Tatry, je možné, že počasie bude relatívne chladnejšie, preto si so sebou dones adekvátne oblečenie a obuv aj do chladnejšieho počasia, aby ti nebola zima, ak sa časť programu bude odohrávať aj vonku (výlet do okolia napríklad).

PARTICIPANTI

Na projekte bude po 6 účastníkov zo 6 krajín, z toho 5 mládežníkov vo veku 18-30 rokov a 1 group leader bez obmedzenia veku.

Tešiť sa môžeš na kultúrny koktejl Bielorusov, Chorvátov, Čechov, Slovákov, Ukrajincov a Poliakov, čiže veľmi veselé a možno aj trošku "tekuté" večery :-D

AKO FUNGUJÚ ERASMUS+ PROJEKTY?

A si ešte nebol nikdy na Erasmus+ projekte, čítaj, ako to chodí a funguje.

Náklady na ubytovanie, stravu 3x denne + coffee pauzy (občerstvenie), školenie/program, kultúrne vložky (návštevy mesta, múzea alebo iného miesta) sú hradené z prostriedkov EÚ fondov ERASMUS+, takže za pobyt nič neplatíš.

Náklady na cestovaniehradené taktiež, a to pre Slovensko do výšky 155 EUR pre Poľsko.

Pokiaľ sa ti podarí booknuť letenku a transfér na letisko za dobrú cenu, môže ťa výjsť cestovné zadarmo, alebo s miernym doplatkom. 

Čiže na začiatku platíš za letenku, transfér na/z letisko a cestovné poistenie, letenka a cestovné náklady do výšky 155 EUR ti následne preplatia.

Podrobnejšie informácie nájdeš potom v INFOPACKU (prípadne klikni na obrázok nižšie - infopack v EN jazyku sa ti otvorí na novej stránke).

infopack polsko


Čo sa týka programu, prebieha formou neformálneho vzdelávania, čiže nie ako v škole, ale systémom "Komenského škola hrou", learning-by-doing - rôzne workshopy, role-calls, hry a podobne.

Spravidla po večeri, alebo niekedy v rámci dňa býva súčasťou aj výlet do okolia, návšteva nejakého múzea alebo kultúrneho programu. Po večeri zvyknú byť tzv. "kultúrne večery", kedy si účsatníci z jednotlivých krajín majú pripraviť prezentáciu ich krajiny a ochutnávku domácich dobrotiek (sladkosti, klobásky, syry, nápoje rôzneho druhu :-D ).

Je to ideálny čas na zábavu, prehlbovanie kamarátstiev a je to jeden z najpodstatnejších prínosov E+ projektov. Kamarátov, ktorých spoznáte, môžte potom navštevovať, môžte robiť spolu projekty, atď. :)

Ideálne je využiť možnosť spoznať krajinu alebo susednú krajinu ešte pred/po alebo aj pred aj po skončení E+ projektu. Spravidla uznávajú max 2 dni pred alebo 2 dni po. Je škoda to nevyužiť, keďže ťa to výjde na pár drobných. Zakopané má zaujímavú atmosféru, prípadne Krakov je veľmi pekné mesto, kde sa oplatí trošku pomotkať – a vzhľadom na to, že výmena končí piatok, nechať si ujsť víkend v Krakove je priam smrteľný hriech :-D ... 

DEADLINE PRE PRIHLÁSENIE

A.S.A.P. (As Soon As Possible), čiže čo najskôr. Vo všeobecnosti platí, že kto prv príde, ten prv melie. Voľné sú ešte 3 miesta pre Slovákov a 3 miesta pre Čechov, čiže ideálne je zobrať so sebou kámoša/kámošku a máš super týždeň plný zážitkov.

FORMULÁR / PRIHLÁŠKA

Ak sa chceš záväzne prihlásiť, tak treba vyplniť tento FORMULÁR 

 

Ak potrebuješ ďalšie info, prípadne si už rozhodnutý/á ísť na projekt, daj nám vedieť - zavolaj alebo pošli SMS/WhatsApp správu, lebo zvykneme s organizátormi preferovať ľudí, ktorí idú na projekt s našim vedomím.

Zavolať/písať môžeš na číslo +421 940 606 999

 

 

Diskusia

(0 komentárov)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo