FUTURE-PROOF YOUTH WORK WITH DIGITAL SKILLS

Pridané 21.9.2021 21:19:21 Počet zobrazení 557

FUTURE-PROOF YOUTH WORK WITH DIGITAL SKILLS

POSTER

 

Ahojte kamaráti a priaznivci,

Máme možnosť vyslať 2 participantov na zaujímavý Erasmus+ projekt do Francúzska, ktorý sa bude konať v októbri 2021.

 

ZÁKLADNÉ ÚDAJE o seminári/školení:

Názov: FUTURE-PROOF YOUTH WORK WITH DIGITAL SKILLS
Miesto: VAL JOLY, SAINS DU NORD, FRANCE (na hraniciach s Belgickom)
Dátum: 8.-15.10.2021 (8. a 15. sú "travel days")
Počet účastníkov:  2/3 (2 miesta z 3 sú ešte neobsadené)
  3 účastníci / krajinu (v prípade Rumunska 4)
  celkovo 30 účastníkov z 9 krajín
Krajiny účastníkov: Francúzsko, Slovensko, Litva, Taliansko, Srbsko, Bulharsko, Rumunsko, Cyprus, Turecko
Vekový limit: 18-30 rokov (1 group leader bez limitu veku)
Deadline: A.S.A.P. !!! (čo najskôr - kto prv príde, ten prv melie ...)TÉMA A TYP ŠKOLENIA

Tento seminár má za cieľ vytvoriť priestor na objavovanie technologického, sociálneho a kultúrneho dopadu digitalizácie v kontexte mládeže, ako aj zmapovať a zamerať sa na možnosti a riziká spojené s technologickým rozvojom.

Keďže ide o seminar, nie o training course, očakáva sa od všetkých účastníkov, že sa aktívne zapoja do témy a diskusie počas trvania semináru.

Hlavné témy počas seminára:

  • Digital & Smart Youth work
  • Digitalizácia spoločnosti a dopad na mládežnícku prácu
  • Príležitosti a výzvy kyberpriestoru
  • Vzdelávanie občanov v digitálnej spoločnosti
  • IT nástroje v neformálnom vzdelávaní mladých ľudí
  • Využívanie digitálnych nástrojov pomáhajúcich mladým ľuďom rozvinúť zručnosti potrebné pre úspech v budúcnosti
  • Ktoré mládeži nápomocné digitálne nástroje sú dostupné, kde ich nájsť a ako ich využívať - Open-Source technológie - zdieľanie best practices
  • Kyberšikana

Účastníci seminára by mali byť pripravení zdieľať nástroje, metódy, skúsenosti a stratégie pre digitalizáciu v mládežníckych neziskovkách, pre ktoré pracujú (príklad 1 nástroja/metódy/stratégie je prínosom) a mali by ďalej rozvíjať stratégie pre digitálne mládežnícke organizácie.

 

MIESTO A ČAS

Seminár sa bude konať vo veľmi peknom areáli s jazerom na severe Francúzska, v mestečku VAL JOLY, v okrese Sains du Nord neďaleko belgických hraníc. Charakterom prírody sa podobá na náš Dubník, akurát jazero je rozsiahlejšie.

Travel days sú 8./15. októbra, 8. októbra je považovaný za deň príchodu, spravidla je vtedy program relatívne voľnejší. Program prebieha od večera do 14. októbra, 15. októbra sa po raňajkách odchádza.

mapa VAL JOLY


Vzhľadom na naozaj blízku vzdialenosť krásnych miest na severe Francúzska a v Belgicku (Brussel, Mons, atď.), oplatí sa natiahnúť si pobyt a pozrieť si tieto mestá mimo dátum seminára (max 2 dni pred, 2 dni po alebo 2 dni pred aj po skončení projektu). Tieto náklady si však už hradíš z vlastného, čiže ideálne je si pozrieť AirBnB v okolí a dohodnúť vopred.

KRAJINY ÚČASTNÍKOV

Na seminári budú 30 účastníci z 9 krajín (F, I, LT, SK, SRB, BG, RO, CY, TR) po 3 účastníkov, Francúzov bude zrejme viac. Prináša to zaujímavý kultúrny koktejl, a najmä večer počas kultúrnych programov to bude asi veľmi veselé v takej kombinácii.

AKO FUNGUJÚ ERASMUS+ PROJEKTY?

A si ešte nebol nikdy na Erasmus+ projekte, čítaj, ako to chodí a funguje.

Náklady na ubytovanie, stravu 3x denne + coffee pauzy (občerstvenie), školenie/program, kultúrne vložky (návštevy mesta, múzea alebo iného miesta) sú hradené z prostriedkov EÚ fondov ERASMUS+, takže nič neplatíš.

Náklady na cestovanie hradené taktiež, a to pre Slovensko do výšky 275 EUR.
Pokiaľ sa ti podarí booknuť letenku a transfér na letisko za dobrú cenu, môže ťa výjsť cestovné zadarmo, alebo s miernym doplatkom.
Čiže na začiatku platíš za letenku, transfér na/z letisko a cestovné poistenie, letenka a cestovné náklady do výšky 275 EUR ti následne preplatia.

Podrobnejšie informácie nájdeš potom v INFOPACKU.

Čo sa týka programu, prebieha formou neformálneho vzdelávania, čiže nie ako v škole, ale systémom "Komenského škola hrou", learning-by-doing - rôzne workshopy, role-calls, hry a podobne.

Spravidla po večeri, alebo niekedy v rámci dňa býva súčasťou aj výlet do okolia, návšteva nejakého múzea alebo kultúrneho programu. Po večeri zvyknú byť tzv. "kultúrne večery", kedy si účsatníci z jednotlivých krajín majú pripraviť prezentáciu ich krajiny a ochutnávku domácich dobrotiek (sladkosti, klobásky, syry, nápoje rôzneho druhu :-D ).

Je to ideálny čas na zábavu, prehlbovanie kamarátstiev a je to jeden z najpodstatnejších prínosov E+ projektov. Kamarátov, ktorých spoznáte, môžte potom navštevovať, môžte robiť spolu projekty, atď. :)

Ideálne je využiť možnosť spoznať krajinu alebo susednú krajinu ešte pred/po alebo aj pred aj po skončení E+ projektu. Spravidla uznávajú max 2 dni pred alebo 2 dni po. Je škoda to nevyužiť, keďže ťa to výjde na pár drobných. A najmä Francúzsko je povestné dotovanými lahodnými vínami, syrmi a inými potravinami.

 

DEADLINE PRE PRIHLÁSENIE

A.S.A.P. (As Soon As Possible), čiže čo najskôr. Vo všeobecnosti platí, že kto prv príde, ten prv melie. Voľné sú ešte 2 miesta, čiže ideálne je zobrať so sebou kámoša/kámošku a máš super týždeň plný zážitkov.

 

FORMULÁR / PRIHLÁŠKA

Ak sa chceš záväzne prihlásiť, tak treba vyplniť tento FORMULÁR alebo klikni na odkaz dole:

https://sunriseproject.eu/future-proof-participant-form/


A následne pošli svoj plán cesty na mail transport@sunriseproject.eu pre jeho schválenie pred tým, než zaplatíš za akýkoľvek lístok/letenku.

 

Ak potrebuješ poradiť, alebo chceš potvrdiť svoju účasť, kľudne sa nám ozvi na +421 940 606 999

Diskusia

(0 komentárov)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo